Вкусен и кремаст: Колач со кроасани готов за миг!

Вкусен и кремаст: Колач со кроасани готов за миг!

Неверојатно вкусен колач кој брзо се подготвува.

Состојки:

  • 200 гр бисквити
  • 3 пудинга од чоколадо
  • 3 пудинга од ванила
  • 12 лажички шеќер
  • 2 л млеко
  • 10 големи чоколадни кроасани
  • 3-4 лажички чоколаден крем
  • 300 мл шлаг
  • млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text