Комбинација од мед и ореви за силен имунитет

Комбинација од мед и ореви за силен имунитет

Зајакнете го имунитетот со одлична смеса.

Состојки:

  • 1/2 кг ливадски мед
  • 1/2 кг мелени ореви
  • 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги во тегла и земајте по лажичка на секои 5-6 часа.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text