Чоколаден колач без печење: Чоколадно чудо без дополнителен шеќер

Чоколаден колач без печење: Чоколадно чудо без дополнителен шеќер

Чоколаден колач кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 200 мл млеко
  • 200 гр чоколадо за готвење + 100 гр млечно чоколадо
  • 50 гр растопен маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text