Фрапе од банана и крушка – вкусно и здраво

Фрапе од банана и крушка – вкусно и здраво

Неодолива напивка…

Состојки:

  • 4 дл млеко
  • 2 банани
  • 1 крушка
  • 2 лажици шеќер
  • 0,3 дл ликер
  • 1/2 чаша кршен мраз

Начин на подготовка:

  1. Исчистете го овошјето, ставете го во миксер, додајте 2 лажици шеќер, ликер, ладно млеко и половина чаша кршен мраз. Блендирајте кратко да добиете течна смеса.
  2. Фрапето послужете го со чоколадни трошки или цимет.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text