Од 4 состојки направете 2 вида славски колачи: Топчиња без печење готови за 10 минути

Од 4 состојки направете 2 вида славски колачи: Топчиња без печење готови за 10 минути

Едноставно и брзо направете ситни колачи од кокос и чоколадо.

Состојки:

  • 500 гр рикота сирење
  • 250 гр кокос
  • 150 гр шеќер
  • 20 гр какао во прав

Начин на подготовка:

  1. Во еден сад измешајте сирење, кокос и шеќер, за да добиете смса од која ќе правите топчиња. Извалкајте ги сите топчиња во кокос, а потоа половина во какао прав, за да добиете два вида колачи, црни и бели.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта