Вкусен ручек: Посни полнети пиперки

Вкусен ручек: Посни полнети пиперки

Лесно и вкусно јадење…

Состојки:

 • неколку пипрки
 • 6 исчистени компири
 • 2 моркови
 • 1 сечкан кромид
 • 2 чешниња лук
 • сол
 • сув заин
 • зачинска пипер
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Компирите и морковите излупете ги и изрендајте ги. Кромидот пропржете го и додајте лук и зачини. Потоа додајте и компир и морков.

   

 2. Филот префрлете го во плех, а полнетиет пиперки ставете ги на средина. Запечете во рерна на 180 степени 15-20 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text