Чоколадна бомба со плазма без печење: Брзо се подготвува од само 4 состојки

Чоколадна бомба со плазма без печење: Брзо се подготвува од само 4 состојки

Брза и неодолива плазма торта…

Состојки:

  • 250 гр мелени плазма бисквити
  • 150 гр путер
  • 640 гр нутела
  • 850 гр крем сирење

Начин на подготовка:

  1. Растопте путер со 40 гр нутела и додајте во бисквитите. Убаво соединете. Во калап со пречник 20 см ставете бисквити и притиснете. Притиснете и по рабовите. Оставете да се излади 20 минути во фрижидер. 
  2. Разматете крем сирење и нутела, па ставете во калапот. Убаво израмнете и вратете во фрижидер на еден час.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта