Евтино предјадење за кое не ви треба шпорет: Од една смеса ќе добиете 5 или повеќе различни видови топчиња со сирење

Евтино предјадење за кое не ви треба шпорет: Од една смеса ќе добиете 5 или повеќе различни видови топчиња со сирење

Од една смеса ќе добиете 5 или повеќе различни видови топчиња со сирење.

Состојки:

 • фета сирење
 • павлака

Состојки за полнење:

 • праз
 • спанаќ
 • сусам
 • маслинки
 • шунка

Начин на подготовка:

 1. Соединете фета сирење и павлака и зачинете по желба. Спанаќот обварете го и исечкајте го, празот исечкајте го, како и маслинките и шунката.

   

 2. Смесата поделете ја на 4 дела, а може и на 5, ако сакате да имате и една смеса само со сусам.

   

 3. Во секоја смеса додавајте ги состојките кои сте ги подготвиле. Во една праз, во друга, спанаќ, во трета маслинки… Извалкајте ги топчињата во сусам и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)