Славско предјадење во облик на ролат: Ако во смесата ја додадете оваа состојка ќе добиете нов вкус

Славско предјадење во облик на ролат: Ако во смесата ја додадете оваа состојка ќе добиете нов вкус

Рецепт за брз солен ролат со шунка крем сирење:

Состојки:

  • 5 јајца
  • 1/2 лажичка сол
  • 1 шолја јогурт
  • 1 шолја брашно
  • 1/2 прашок за печиво

Состојки за фил:

  • 100-200 гр крем сирење
  • кисели краставички
  • 100 гр шунка
  • 20 гр мајонез

Начинот на подготовка погледнте го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)