Свински шницли со сланина и кашкавал

Свински шницли со сланина и кашкавал

Вкусен ручек од свинско месо…

Состојки:

  • 300-400 гр сланина Пекабеско
  • 4 свински шницли со средна големина
  • 2 поголеми главици кромид
  • 200-300 гр кашкавал
  • 200 мл павлака Пекабела
  • 1 помала кесичка мајонез

Начин на подготовка:

  1. Во плех редете тенко сечкана сува сланина, преку наредете исчукани шницли, потоа кругови кромид, повторно сланина и на крај рендан кашкавал. 
  2. Измешајте павлака и мајонез и прелијте. Печете околу 50 минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)