Едноставен рецепт за славски колач

Едноставен рецепт за славски колач

Едноставен рецепт за славски колач…

Состојки:

  • 1 кг меко брашно тип 400
  • 500 мл млака вода
  • 120 мл масло
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 20 гр свеж квасец
  • 1/2 лажичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)