Готови за 20 минути – брзи колачиња од кокос и банана

Готови за 20 минути – брзи колачиња од кокос и банана

Неодоливи колачиња со кокос и банана.

Состојки:

  • 3 банани
  • 1/2 шолја кокос
  • 2 шолји овесни житарици
  • 1/4 шолја масло
  • 10 гр ванилин шеќер

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 180 степени. Излупете банани и направете пире. 
  2. Во голем сад измешајте пире од банани, овесни снегулки, кокос, масло и ванилин шеќер. Обложете плех со хартија за печење. 
  3. Наредете го тестото на хартија со помош на лажица. печете 15-20 минути.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)