Брзи грицки: Полнети стапчиња

Брзи грицки: Полнети стапчиња

Едноставни и брзи грицки, можете да ги послужите како ужина или вечера.

Состојки:

  • неколку готови кори
  • 200 гр сирење
  • 1 млад кромид или малку обварен спанаќ
  • масло
  • бибер
  • лук во гранули
  • малку ким

Начин на подготовка:

  1. Корите пресечете ги по ширина. Сирењето издробете го, додајте сечкан кромид или варен сечкан спанаќ, може и едно јајце. 
  2. На дно на кора ставете фил, свиткајте ги страните и свиткајте во тенка ролна. Пржете кратко на масло.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text