Путер печиво по оригинален рецепт (ВИДЕО)

Путер печиво по оригинален рецепт (ВИДЕО)

Можете да правите и други облици по желба…

Состојки:

  • 200 мл млеко
  • 200 мл вода
  • 50 мл масло
  • 1 лажица шеќер
  • 10 гр сув кавсец
  • 1 лажица сол
  • 2 јајца
  • 800 гр брашно + за посупување
  • 125 гр путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text