Брз рецепт за сникерс колачи

Брз рецепт за сникерс колачи

Сникерс колачиња кои ќе ве освојат!

Состојки:

 • 350 гр бисквити
 • 200 гр ореви
 • 100 гр карамел
 • 125 гр маргарин
 • 150 гр чоколадо
 • 100-200 гр шеќер
 • 200 мл вода или млеко

Начин на подготовка:

 1. Во вода или млеко додајте шеќер, па растопете карамел, додајте 50 гр чоколадо и маргарин. 
 2. Бисквитите издробете ги на ситни парчиња и додајте сечкани ореви. Ставете растопен карамел и добро изедначете. 
 3. Плехот обложете го со хартија и ставете натопени бисквити и добро притиснете. 
 4. Оставете да се излади во фрижидер, па прелијте со растопено чоколадо. Кога ќе стегне, сечете на парчиња по желба.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text