Вкусна салата од праз и морков

Вкусна салата од праз и морков

Брза и вкусна салата…

Состојки:

  • 3 моркови
  • 2 парчиња праз
  • 1 лажица оцет
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте моркови и додајте на тенки кругчиња исечкан праз (само белиот дел). 
  2. Измешајте и прелијте со сос од 2 дл вода и 1 лажица оцет и прстофат сол.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко