Стар рецепт за штрудли со џем

Стар рецепт за штрудли со џем

Брза и едноставна подготовка, а потребни ви се само 7 состојки.

Состојки:

  • 1 шолја маст
  • 1 шолја кисела павлака
  • 3 шолји брашно
  • 10 гр прашок за печиво
  • џем по избор
  • шеќер во прав
  • 10 гр ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта