Тестенини со песто: Вкусен оброк за сите сетила!

Тестенини со песто: Вкусен оброк за сите сетила!

Овој оброк ќе ги задоволи сите ваши сетила!

Состојки:

  • пакување тестенини по избор
  • тегла песто од босилек
  • чаша (180 мл) рендан пармезан
  • 150 гр фета сирење
  • сушени домати
  • маслиново масло
  • сол, бибер

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги тестенините. Во сад измешајте ги изладените тестенини, песто, фета исечкана на коцки и малку маслиново масло. Посолете и побиберете, промешајте, па додајте рендан пармезан и сушените домати. Послужете со салата по ваш избор.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта