Крцкави, меки и нежни, се топат во уста – рецепт за Рафаело топчиња

Крцкави, меки и нежни, се топат во уста – рецепт за Рафаело топчиња

Крцкави, меки и нежни.

Состојки:

  • 400 гр бело чоколадо
  • 50 гр бадеми
  • 270 гр кокосово брашно
  • 200 мл слатка павлака

Начин на подготовка:

  1. Слатката павлака загрејте ја до точка на вриење, па прелијте преку чоколадото. Мешајте додека чоколадото не се растопи. Потоа додавајте кокосово брашно и направете смеса. Разладете во фрижидер. 
  2. Правете топчиња, така што бадемите ќе бидат во средина, извалкајте ги во кокос и ставете во корпички.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко