Чоколаден колач од 2 состојки без печење: На брзина измешајте ги намирниците и изладете, никогаш полесно до вкусен десерт

Чоколаден колач од 2 состојки без печење: На брзина измешајте ги намирниците и изладете, никогаш полесно до вкусен десерт

На брзина измешајте ги намирниците и изладете, никогаш полесно до вкусен десерт.

Состојки:

  • 200 гр банани
  • 300 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Растопете чоколадо, па додајте измиксани банани. Соединете, па ставете во калап обложен со хартија. Ставете во замрзнувач на 2 часа.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко