Наједноставниот рецепт за ручек, штеди време и пари

Наједноставниот рецепт за ручек, штеди време и пари

Ова е наједноставниот рецепт за ручек. Секој залак се топи во уста.

Состојки:

 • 600 гр бело месо
 • 6-7 компири
 • 2 главици кромид
 • сол
 • бибер
 • лута пиперка
 • 3 лажици масло
 • кари
 • зачин за пилешко
 • оригано
 • 1 морков
 • 1 пиперка
 • 3 јајца
 • 200 мл павлака за готвење
 • 200 гр кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

https://youtu.be/4TcoZffJy2I

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко