Наполитанки од 2 состојки: Десерт од детството

Наполитанки од 2 состојки: Десерт од детството

Ако сакате нешто едноставно и брзо за десерт, пробајте го овој рецепт.

Состојки:

  • 200 гр чоколадо
  • 1 пакување обланди

Начин на подготовка:

  1. Филувајте обланда со растпено чоколадо, исечете на неколку делови за да добиете поголеми коцки. Ставете во фрижидер на еден час, па послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко