Стар рецепт за ролат со џем

Стар рецепт за ролат со џем

Стар рецепт за највкусниот ролат со џем.

Состојки:

  • 5 јајца
  • 100 гр шеќер
  • 5 лажици брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 70 мл масло
  • кора од лимон
  • џем од кајсии

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко