Шарени колачи: Се прават за 2 минути, може да бидат и посни

Шарени колачи: Се прават за 2 минути, може да бидат и посни

Сезоната на слави се ближи, обезбедете ги најдобрите рецепти.

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 2 лажици шеќер во прав
  • 3 лажици какао
  • 200 мл млеко

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки, па од нив правете топчиња. Топчињата, по желба извалкајте ги во чоколадни трошки или кокос, или во мелени ореви или лешници.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт