Заборавен колач со одличен вкус: Бели обланди од желатин, по стар рецепт

Заборавен колач со одличен вкус: Бели обланди од желатин, по стар рецепт

Колачот феноменално се сече и неверојатно е пенаст и вкусен.

Состојки:

  • 3 кесички желатин
  • 400 мл вода
  • 800 гр шеќер
  • 200 гр желе бонбони
  • 2 листови обланда

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт