Екстра брза тора со банани

Екстра брза тора со банани

Оваа брза торта ќе ја правите често.

Состојки:

  • 2 готови кори за торта
  • 2 банани
  • 100 гр чоколадо
  • 250 гр шлаг крем
  • 100 гр путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта