Резанки со ореви и шеќер – стар деликатес

Резанки со ореви и шеќер – стар деликатес

Може да не ги сака само некој кој не ги пробал!

Состојки:

  • 500 гр тестенини
  • 200 гр ореви
  • 150 гр шеќер
  • 50 гр путер

Начин на подготовка

  1. Згответе резанки. Додајте им путер, почекајте да се растопи во врелите резанки и добро измешајте. Додајте ореви и шеќер и соединете ги сите состојки.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука