Само измешајте и замрзнете, едноставен десерт со банана

Само измешајте и замрзнете, едноставен десерт со банана

Брза подготовка, фантастичен вкус.

Состојки:

  • 2 мали лимони
  • 4 банани
  • 6 лажици шеќер во прав

Начин на подготовка:

  1. Бананите и лимоните исечкајте ги на парчиња. 
  2. Ставете ги коцките во сад и посипете ги со шеќер во прав. Мешајте го овошјето додека не добиете пире, ставете во замрзнувач на 4 часа.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука