Пилешки батаци во лиснато тесто

Пилешки батаци во лиснато тесто

Пилешки батаци во лиснато тесто со соја сос од рерна.

Состојки:

  • 1 кг пилешки батаци
  • 1 лиснато тесто
  • 3 чешниња лук
  • 100 мл соја сос
  • бибер
  • сув зачин
  • коријандер
  • мелена пиперка
  • билно масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта