Еве како се прави највкусната пилешка супа

Еве како се прави највкусната пилешка супа

Секој треба да знае како се прави најдобрата пилешка супа со резанки!

Состојки:

  • пилешко месо
  • 1 главица кромид
  • зеленчук за супа
  • целер
  • домашни резанки

Начин на подготовка:

  1. Ставете го месото во ладна вода да се готви, а за тоа време на друга рингла пропржете кромид. Додајте го во месото и посолете. Кога месото ќе биде половина готово, додајте исечкан зеленчук и целер. Готовата супа процедете ја, додајте резанки и оставете уште кратко да се готви.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text