Свечена погача со кашкавал: Мека и пенеста – ќе ве освои на првиот залак

Свечена погача со кашкавал: Мека и пенеста – ќе ве освои на првиот залак

Оваа ароматична погача ќе ве освои на првиот залак.

Состојки:

 • 200 мл млеко
 • 100 мл вода
 • 15 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 50 мл маслиново масло
 • 550 гр брашно
 • 50 гр кашкавал
 • сол
 • 100 гр фета сирење
 • жолчка за премачкување
 • сусам по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед