Пиперки за зимница кои не можат да се расипат

Пиперки за зимница кои не можат да се расипат

Време е за зимница. Подгответе вкусни пиперки…

Состојки:

  • 2 кг пиперки
  • 1,2 кг кромид
  • 1,5 кг домати
  • масло
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед