Наполнете пиперки со сирење и павлака и ќе добиете вкусен специјалитет

Наполнете пиперки со сирење и павлака и ќе добиете вкусен специјалитет

Рецепт за пиперки во павлака со сирење, многу вкусно!

Состојки:

  • 10-12 пиперки сомборки или бабури
  • 1 кг полномасна кисела павлака
  • 300 гр фета сирење
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки