Крцкави компирчиња од рерна, брзо и лесно (Видео рецепт)

Крцкави компирчиња од рерна, брзо и лесно (Видео рецепт)

За сите љубители на крцкави компирчиња…Минимална количина на маснотии и малку зачини. Овие крцкави компири се совршени. Јадете ги со омилениот прилог: кечап, мајонез, некоја салата или едноставно послужете како прилог со месо.

Состојки:

  • 1 кг компири
  • 3 лажици палента
  • црвена пипер
  • зачин
  • бибер
  • 2 лажици масло

Начин на подготовка:

  1. Компирите исечкајте ги, зачинете ги како што е прикажано на видеото па ставете да се печат околу 20 минути на најјака температура, зависно од вашата рерна.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете