Вкусна домашна супа со месо

Вкусна домашна супа со месо

Домашна супа со резанки, секогаш вистински избор.

Состојки:

  • јунешко или пилешко месо
  • 1 главица кромид
  • сол
  • зеленчук
  • целер
  • домашни резанки

Начин на подготовка:

  1. Месото ставете го во ладна вода да се готви, а на другата рингла испечете кромид исечкан на половини. Потоа тој кромид додајте го во водата со месо. Посолете. 
  2. Кога месото ќе биде полуготово додајте зеленчук и целер, исечкани. Кога ќе биде готово процедете. На крај додајте домашни резанки.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text