Шехерезад торта: Проверен рецепт за рајска торта од 3 слоеви – без печење

Шехерезад торта: Проверен рецепт за рајска торта од 3 слоеви – без печење

Торта која е едноставна, а ќе ве воодушеви со вкусот!

Состојки:

  • 1 пакување турски кекси
  • 1 л млеко
  • 3 пудинга со вкус на ванила
  • 5 лажици шеќер
  • 150 гр путер или маргарин
  • 100 гр шеќер во прав
  • 500 гр слатка павлака
  • 600 гр овошје по избор

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Брзи рецепти“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо