Домашни пилешки коцки за супа

Домашни пилешки коцки за супа

Здрави и вкусни, домашни пилешки коцки за супа без хемикалии.

Состојки:

 • 180 гр пилешко месо
 • 180 гр кормид
 • 400 гр излупени моркови
 • 1 корен магдонос
 • 100 гр целер
 • 80 гр рпаз
 • 3 чешниња лук
 • свежи листови магдонос
 • 80-100 мл вода
 • 50-80 гр сол
 • на врв на лажичка куркума
 • 1-2 коцки за супа

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство