Еве како да стерилизирате тегли – по инструкции на Џејми Оливер

Еве како да стерилизирате тегли – по инструкции на Џејми Оливер

Еве како да стерилизирате тегли – по инструкции на Џејми Оливер!Загрејте ја рерната на 180 степени и во неа ставете добро измиени тегли кои сте ги наредиле на тепсија. Теглите не смее да се допираат. После 10 минути извадете од рерна.

Капачињата исто така треба да ги стерилизирате, така што ќе ги ставите во врела вода на 10 минути.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство