Грозје во тегла за зимница – без конзерванс

Грозје во тегла за зимница – без конзерванс

Уживајте во вкусното овошје и на зима…

Состојки:

  • 450 гр грозје
  • 2 лажици шеќер
  • на врв на лажичка ванилин шеќер
  • 2 парчиња лимон
  • вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

https://youtu.be/zkWvPcmG4Y8

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство