Ролни со сирење од готови кори: Вкусна вечера, брза подготовка

Ролни со сирење од готови кори: Вкусна вечера, брза подготовка

Вкусна и лесна вечера…

Состојки:

  • пакување готови кори
  • 120 гр сирење
  • 2 јајца
  • 1 прашок за печиво
  • сол
  • кисела вода

Начин на подготовка:

  1. Направете фил и убаво соединете. Потоа корите исечкајте ги да останат триаголни. Полнете ги ролните па свиткајте. Прелијте ги со кисела вода па префрлете во плех за печење. Премачкајте со жолчка и павлака и додајте сусам.

     

  2. Печете ан 200 степени 10-12 миниути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство