Бурек пита со сирење – гурмански доручек

Бурек пита со сирење – гурмански доручек

Започнете го денот со овој гурмански доручек.

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 500 гр ситно сирење или 250 гр фета
  • сол
  • 4 јајца
  • 100 мл масло
  • 250 мл јогурт
  • 150 мл кисела вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство