Еве како ја исчистите машината за садови: Само ставете ги овие состојки и вклучете ја

Еве како ја исчистите машината за садови: Само ставете ги овие состојки и вклучете ја

Еве како брзо и ефикасно да ја исчистите машината за садови.Потребни ви се 1 кесичка сода бикарбона и малку оцет.

Извадете го садот во кој ги редите садовите, и на дното посипете сода бикарбона. Потоа во делот каде што оди прашокот ставете оцет до врв. Вратете го садот и затворете ја машината. Вклучете ја на најјаката програма и почекајте да заврши.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text