Панцероти со сирење по стар рецепт

Панцероти со сирење по стар рецепт

Панцероти со сирење по стар рецепт…

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 100 мл топло млеко
  • 400 мл јогурт
  • 30 мл масло
  • 10 гр сол
  • 2 лажички сол
  • 1,5 лажичка сув квасец
  • 1 јајце
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text