Малина коцки кои се топат во уста

Малина коцки кои се топат во уста

Не можете ни да замислите колку е добар вкусот на овие коцки…

Состојки за фил:

  • 250 гр малини
  • 180 гр шеќер
  • 150 мл вода
  • 1 лажица густин + 2 лажици вода
  • 500 мл слатка павлака
  • 1 чаша кисела павлака
  • 1 желатин + 5 лажици вода

Состојки за подлога:

  • 1 пакување пишкоти (210 гр)
  • 200 мл млеко

Состојки за украсување:

  • разматен шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко