Лимонада со краставица и ѓумбир

Лимонада со краставица и ѓумбир

Необична освежувачка напивка…

Состојки:

  • 1/2 краставица
  • 20 мл сок од лимон
  • 1/3 шолја мед или кокосов шеќер
  • 125 мл свеж сок од ѓумбир со засладувач и кисела вода
  • мраз

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте краставица тенко по должина и ставете во широка чаша. Додајте мраз и останатите состојки. Полека измешајте и послужете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко