Брз и едноставен чоко банана колач без печење

Брз и едноставен чоко банана колач без печење

Брза и едноставна подготовка…

Состојки:

 • 60 гр какао
 • 2 зрели банани
 • 100 гр крупно сечкани ореви
 • 100 гр омекнат путер
 • 4 лажици мед
 • малку ванила во прав
 • 1/2 лажичка цимет
 • прстофат сол

Начин на подготовка:

 1. Изгмечете банани и измешајте ги сите состојки така што ќе добиете изедначена смеса која потоа ќе ја распоредите во мал сад обложен со хартија за печење.

   

 2. Прекријте и ставете во замрзнувач. На крај извадете и исечете по желба.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко