Запечен чизкејк за 20 минути: Познатиот десерт на поинаков начин

Запечен чизкејк за 20 минути: Познатиот десерт на поинаков начин

Освежувачки и неодолив десерт…

Состојки:

  • 200 гр крем сирење
  • 70 гр шеќер
  • 1 жолчка
  • 2 јајца
  • 115 мл павлака за готвење
  • 1 лажичка брашно за колачи

Начин на подготовка:

  1. Разматете крем сирење и шеќер, па додајте жолчка и соединете. Потоа разматете јајца, па постепено додајте во смесата и мешајте. Додајте павлака и брашно и соединете.

     

  2. Ставете во калап обложен со хартија за печење и печете на 220 степени 20-25 минути. Изладете преку ноќ во фрижидер.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко