Шарена летна салата која може да замени ручек: Готова за 10 минути

Шарена летна салата која може да замени ручек: Готова за 10 минути

Кремаста и шарена летна салата која лесно се прави.

Состојки:

  • ротквици
  • кромид
  • зелка
  • 4 варени јајца
  • 2 лажици мајонез

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте ротквици, кромид, зелка и јајца на ситни парчиња. Посолете и побиберете, па ставете мајонез преку. Убаво измешајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт