За чистење на кујната и дрвените површини: Како да направите домашен спреј кој отстранува нечистотии

За чистење на кујната и дрвените површини: Како да направите домашен спреј кој отстранува нечистотии

Искусните домаќинки не купуваат средства за чистење, туку ги прават сами од лесно достапни намирници.

Состојки:

  • кора од еден портокал
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере ставете кора од портокал. Оставете да се готви 15 минути. Кога ќе се излади префрлете во чисто шише со распрскувач. Користете спреј за чистење во кујната и за дрвени површини.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт