Замрзнување тиквици на неколку начини

Замрзнување тиквици на неколку начини

Тиквиците се користат и замрзнати. Се ставаат во чорба, вариво…Тиквиците измијте ги, младите не ги лупете, но ако се постари излупете ги, бидејќи кората е тврда.

Исечкајте на саканите облици, коцки, рендани, кругови…

Најпрактично е да ги ставите на тацна и така да ги замрзнете, па чувајте ги во една кеса или кутија.

Тиквиците за поховање поинаку се замрзнуваат, со кратко печење во рерна, само да фати кора. На 200 степени околу 10-15 минути, претходно посолете. Оставете да се изладат и замрзнете.

Деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт